Badania techniczne pojazdów ciężarowych w SKP Beno w Gogolinie

 

W SKP Beno w Gogolinie przeprowadzamy badania techniczne samochodów ciężarowych, w tym ciągników siodłowych o masie od 3,5 t do 16 t, samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 t, pojazdów przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych, a także ciągników rolniczych, przyczep i naczep o DMC powyżej 750 kg.

Jak przebiega badanie techniczne pojazdów ciężarowych w SKP?

Przebieg badania technicznego pojazdów ciężarowych wygląda podobnie jak w przypadku każdego innego pojazdu. Diagnosta przeprowadza kontrolę najważniejszych układów i podzespołów auta, a w szczególności:

  • układu hamulcowego,
  • układu kierowniczego,
  • układu wydechowego,
  • zawieszenia,
  • oświetlenia,
  • stanu nadwozia.

Sprawdzana jest również zgodność nr VIN i danych na tabliczce znamionowej z danymi zamieszczonymi w systemie CEPIK.

Przeglądy techniczne naczep

Przeglądy techniczne naczep i przyczep o DMC powyżej 750 kg są obowiązkowe. Podobnie jak w przypadku samochodu badanie rozpoczyna się od sprawdzenia danych pojazdu z danymi w systemie CEPIK. Następnie sprawdzany jest stan techniczny naczepy. Diagnosta sprawdza instalację elektryczną, przewody łączące naczepę z ciągnikiem siodłowym, a także oświetlenie, ogumienie i hamulce.

Ważny przegląd rejestracyjny jest obowiązkowy, by poruszać się po drogach, a za jego zaniedbanie grożą poważne konsekwencje. Warto więc pamiętać, by pilnować daty przeglądu wbitej w dowód rejestracyjny. Zapraszamy do skorzystania z usług Stacji Kontroli Pojazdów Beno.

Myjnia