Przeglądy rejestracyjne

 

Ważny przegląd rejestracyjny jest niezbędny, by pojazd mógł poruszać się po drogach publicznych. Możesz go wykonać m.in. w Stacji Kontroli Pojazdów Beno w Gogolinie niedaleko Krapkowic. Przebieg i termin przeglądu rejestracyjnego zależy od dwóch czynników – przeznaczenia pojazdu i daty jego pierwszej rejestracji. W przypadku pojazdów nowych, pierwsze badanie techniczne należy wykonać w ciągu 3 lat od daty pierwszej rejestracji, a kolejne przed upływem 2 lat od poprzedniego badania. Następne przeglądy rejestracyjne muszą być wykonywane co roku. Jeśli przeznaczeniem pojazdu jest przewóz osób (TAXI lub nauka jazdy) lub jest on wyposażony w instalację gazową, wiek nie ma znaczenia. W takim przypadku konieczne jest wykonywanie przeglądu rejestracyjnego raz w roku.

Przeglądy rejestracyjne, a poszczególne rodzaje pojazdów

Nie tylko samochody osobowe i ciężarowe podlegają okresowym przeglądom rejestracyjnym. Obowiązek wykonywania badań technicznych spoczywa również na właścicielach takich pojazdów jak:

  • motorowery – co 2 lata,
  • motocykle – co roku,
  • autobusy powyżej 15 miejsc – co pół roku,
  • ciągniki rolnicze – co 2 lata,
  • przyczepy kempingowe – zgodnie z normami przewidzianymi dla innych pojazdów,
  • pojazdy uprzywilejowane – przynajmniej raz w roku.

W Stacji Kontroli Pojazdów Beno w Gogolinie przeprowadzamy przeglądy rejestracyjne przy pomocy specjalistycznej, certyfikowanej linii diagnostycznej, która umożliwia wykonywanie badań technicznych aut osobowych, ciężarowych oraz pozostałych pojazdów o DMC do i powyżej 3,5 tony. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Myjnia